Dánsko - KodaňDánsko

Základní informace o Kodani

Kodaň leží na ostrově Sjælland a žije zde 530 000 obyvatel. Je hlavním městem dánské kultury a vědy a patří mezi města s nejvyšší kvalitou života na světě. V Kodani se nachází největší letiště Skandinávie a současně je zde největší dánský přístav.

První zmínka o Kodani pochází z 11. století a hlavním městem se toto přístavní sídlo stalo ve století patnáctém. V 17. století, za vlády Kristiána IV. se stala Kodaň významným centrem regionu. Od roku 2000 je Mostem přes Øresund spojena se švédským Malmö. Z Kodaně a Malmö se tak pomalu stává jedna metropolitní oblast, kde v okruhu 50 km žije cca 2,7 milionu obyvatel.

Kodaň

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Nejznámější turistickou atrakcí města je zábavní park Tivoli, který je nejstarším zábavním centrem v Evropě již od roku 1843. Je to park pro všechny věkové skupiny návštěvníků, kde lidé mohou zažít legraci na kolotočích (i 40 metrů vysokých), horských drahách a střelnicích. Každý týden jsou atrakce zpestřeny i velkým ohňostrojem a koncerty pod širým nebem. Velice známým turistickým lákadlem je bronzová socha malé mořské víly a navštívit také můžete přístavní pevnost Kastellet ze 17. století.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Kodaně, letenky do Kodaně i ubytování v Kodani.