Základní informace o Kanadě

Kanada je země rozkládající se v severní části Severní Ameriky a díky své rozloze 9 984 670 km² je hned po Rusku druhou největší zemí světa. Na severu s Kanadou hraničí Severní ledový oceán, na jihu zase Spojené státy americké, na východě ji omývá Atlantský oceán a na západě pak oceán Tichý. Nezkušenému cestovateli se možná může na první pohled zdát, že se Kanada od USA zase tak moc neliší, opak je však pravdou. Kanada je totiž zemí velice rozmanitou, a tak zatímco se sice jih této země přibližuje americkému a tedy i modernějšímu stylu života, sever této země je stále ovlivněn především kulturou zdejších původních obyvatel, kterými byli Eskymáci.

Kanada

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Je také dobré vědět, že Kanada vznikla jako dvojjazyčná a dvoj-kulturní společnost. Tvořili ji totiž obyvatelé francouzského a zároveň i britského původu. V dnešní době v Kanadě žije více jak 32 500 000 obyvatel, mezi které patří opravdu velice pestrá směsice nejrůznějších etnických skupin, z nichž mnohé si zde udržují své vlastní zvyky a kulturní tradice, čímž přispívají k jedinečnému charakteru celé kanadské společnosti.

Velkou část této rozlehlé země, přesněji 8,92 %, tvoří rozlehlé vodní plochy. Nachází se zde tedy velké množství jezer i řek. Ty opravdu velká jezera, která se pak nacházejí převážně na severu Kanady, vznikla ledovcovou činností. Mezi nejznámější z nich patří například jezero Ontario, Michiganské nebo třeba jezero Hořejší, které je hned po Kaspickém moři druhým největším jezerem na světě. Celá kanadská oblast „Velkých jezer“ je také mimochodem tou největší světovou zásobárnou sladké vody.

Mapa země

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější zájezdy do Kanady, letenky do Kanady i ubytování v Kanadě.