Argentina - Buenos AiresArgentina

Základní informace o Buenos Aires

Buenos Aires je známou světovou metropolí a hlavním městem Argentiny. Město leží ve východní části země na pobřeží Atlantského oceánu při ústí řek Uruguay a Paraná. Buenos Aires je nejdůležitější argentinský přístav. V roce 1536 byla na území dnešního Buenos Aires vybudovaná první osada.

Buenos Aires

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Nejhezčí památky Buenos Aires najdeme v centru města. Významnou budovou je divadlo Teatro Colón, postavené na konci 19. století. Nedaleko divadla stojí velký žulový obelisk. Obelisk byl vztyčen ve 30. letech 20. století v místech, kde poprvé zavlála vlajka Argentiny. Na náměstí Plaza de Mayo se nacházejí krásné historické domy. Nejznámější stavbou Buenos Aires je Casa Rosada, prezidentský palác. Casa Rosada stojí na místě, kde původně stála pevnost. Dnes je v paláci muzeum. Na náměstí Plaza de Mayo se nachází také Metropolitní katedrála a budovy zvané Cabildo. Na náměstí Plaza del Congreso je budova Národního shromáždění a pomník Dvou kongresů.

Ve městě Buenos Aires najdete také celou řadu muzeí. Nejvýznamnější je Národní muzeum krásných umění Buenos Aires či Národní historické muzeum Buenos Aires. Zajímavým místem je hřbitov Recolta, kde má hrob Evita Peronová. Další turistické lákadlo najdeme ve čtvrti La Boca. Tady leží nejslavnější fotbalový stadion, kde hrával Maradona. Ve čtvrti Palermo je botanická zahrada, zoologická zahrada, planetárium, dostihová dráha a růžový sad. Buenos Aires obývá přibližně 3 000 000 obyvatel, ale celou okolní aglomeraci obývá dalších zhruba 10 000 000 lidí.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Buenos Aires i ubytování v Buenos Aires.