Norsko - BergenNorsko

Základní informace o Bergenu

Bergen je s 250 000 obyvateli druhé největší město Norska a zároveň centrum západního pobřeží. Jedná se o jedno z nejdeštivějších míst Evropy. Samy Bergeňané často s nadsázkou říkají, že zde prší 365 dní v roce. Město je významným dopravním, vzdělávacím a především kulturním centrem. Koncentruje se sem mnoho norských umělců, festivalů a dalších kulturních událostí.

Bergen je od nepaměti nejvýznamnějším norským přístavem. Ve 12. – 14. století patřil mezi hanzovní města. Z této významné éry se dochovaly barevné dřevené hanzovní domy se zdobenými průčelími, které stojí v přístavu – Bryggen.

Bergen

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

Bryggen je zařazen do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. V přístavu se pravidelně konají proslulé rybí trhy. Město je skryto mezi fjordy a ostrovy. Stojí na úpatí sedmi kopců, z nichž mezi neznámější vyhlídkové cíle patří Ulriken a Fløyen.

Na nižší Fløyen se dostaneme přímo z centra zubačkou. Vyšší Ulriken je dostupný kabinovou lanovkou. Oba vrcholy poskytují výhledy na celý Bergen, který je nádherně zasazen do okolní krajiny.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , autobusové jízdenky do Bergenu, letenky do Bergenu i ubytování v Bergenu.