Austrálie - PerthAustrálie

Základní informace o Perthu

Perth je hlavní město největšího australského státu Západní Austrálie a současně nejodlehlejší světová metropole. Od nejbližšího města je vzdálené 2800 km, a proto si vysloužil přezdívku „Nejosamocenější město na světě“. Město se rozkládá podél toku řeky Swan River. Než do západoaustralské oblasti přišli Evropané, obývali toto území po 40 000 let domorodí Aboriginiové.

Perth

SLEVY NA CESTOVÁNÍ
Využívejte slevové kupóny na cestování. Zdarma!

V australském Perthu najdeme krásné bílé pláže a řadu parků. V centru města stojí jen několik výškových budov. Nad městem se zvedá kopec s rozlehlým parkem Kings Park. V parku je vyhlídková terasa, odkud je krásný výhled na Perth. Park je vyhledávaným místem pro relaxační procházky a pro pikniky. Zajímavými místy města jsou King Street či London Court. Jedná se o staré centrum města s uličkami a nejvyhledávanější nákupní místo města.

Turisticky zajímavým místem v Perthu je věznice v přístavní části Freemantlu. Uměnímilovní návštěvníci by si neměli nechat ujít návštěvu Australia Art Gallery s jednou z nejlepších uměleckých sbírek Západní Austrálie. Každoročně se ve městě koná Festival of Perth - kulturní slavnost s mezinárodními hudebními, divadelními a tanečními vystoupeními. Nedaleko města je nejoblíbenější místo obyvatel Perthu, Rottnest Island. Ostrov je ideální pro vodní sporty. Jižně od Perthu se nachází Tumbulgum Farm, kde se můžeme seznámit s kulturou domorodých Aboriginiů a vyzkoušet si typický život na australské farmě.

Mapa města

Tip! Víme, kde sehnat nejvýhodnější , letenky do Perthu i ubytování v Perthu.